oświadczenie

Utworzono dnia 21.11.2023

W naszym przedszkolu pojawiły się przypadki zachorowania na rumień zakaźny.

Rumień zakaźny to dość często występująca choroba wysypkowa, dotykająca najczęściej najmłodsze dzieci i te w wieku przedszkolnym. Zakażenie przenosi się drogą kropelkową z człowieka na człowieka, dlatego bardzo często choroba w postaci epidemii ognisk zachorowań występuje w żłobkach i przedszkolach. Rumień zakaźny to choroba szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży.

Bardzo prosimy o nieprzyprowadzanie do przedszkola dzieci chorych. Jeśli dziecko ma lejący się katar, mocny duszący kaszel, biegunkę lub wymiotuje prosimy o pozostawienie go w domu i konsultację z lekarzem. Prosimy także o nieprzyprowadzanie dzieci z następującymi objawami: opryszczka wargowa (bardzo zakaźna), ból ucha, zęba, brzucha oraz gdy zauważycie u dziecka objawy świadczące o chorobie zakaźnej (nagła wysypka, temperatura) oraz gdy dziecko ma objawy ospy, różyczki, rumienia, świerzbu, wszawicy, robaków.

Prosimy o wzajemne informowanie się rodziców o występujących chorobach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ich (grupy na Messengerze, wiadomość do wychowawcy lub dyrektora). Za nieodpowiedzialną postawę rodziców obwiniany jest później niesłusznie personel przedszkola.